Hiina meditsiini terapeut Jüri

Tervena püsimine Hiina meditsiinist lähtuvalt

Me kõik kulgeme läbi elutsükli, luues mälestust sellest. Milline see saab olema, on igaühe teha. Minu elu on punase joonena läbinud igikestev õpe, algselt insenerikutse Tallinna Polütehnilisest Instituudist (1977), seejärel ärijuhtimise magistrikraad Tartu Ülikoolist (2002), majandusteaduste doktorikraad Tallinn Tehnikaülikoolist (2011), Hiina meditsiini terapeudi kutse Tervise Alkeemiast (2019), taimeravi kursus Tervise Alkeemiast (2022) ja lõpuks Refleksoteraapia Dr Voll metoodikale põhinedes. Kuue aasta õpingute jooksul olen sooritanud edukalt vajalikud eksamid Hiina meditsiini teoreetiliste aluste, diagnostika, kanalite-meridiaanide ja akupressuuri kohta. Täiendavalt eeltoodule läbisin koolitused inimanatoomiast, moksa-, ja armiteraapiast, Tan süsteemi kasutamise põhimõtetest ja algteadmised Qi Gongist, Shindo ’st, hingamise kunstist ja refleksoteraapiast.

Hiinlased on aastasadu otsinud “surematuse tabletti.” Kuid üsna kiiresti mõisteti, et ainuke tee hea tervisega pikaealisuseni jõuda, on pidevalt järgida loodusseadusi, süüa sobilikku toitu, võimelda, teha hingamisharjutusi ning hoida meel-keha tasakaalus.

Tavalisele Lääne inimesele on omane liigne emotsionaalne stress, vajadus olla pädev ja üliefektiivne tööl, teenida raha. Samas puuduvad sotsiaalsed abikanalid ja isiklik aeg selle stressi maandamiseks. Me teame haigustest palju rohkem kui tervisest, sest seda pole uuritud nii tõhusalt. Meditsiini tähelepanu on suunatud haigustele ja tervise hindamine on jäänud tagaplaanile. Kuigi me kulutame palju raha tervishoiule, sõltub meie tervise seisund palju enam sellest, mis jääb väljapoole meditsiini valdkonda. Tervis on midagi enamat kui haigus või mõne kehalise defekti puudumine.

Kui me oleme ülekoormatud, joome iga päev kohvi ja alkoholi ning sööme üle, tarbime lisaaineid ja suhkruid sisaldavaid töödeldud toiduaineid, kui me ei maga piisavalt ja meie päevad on täis stressi, kaob organismis tasakaal ning tekivad terviseprobleemid. Hiina meditsiini haiguskäsitluse aluseks on arusaam, et inimorganism kujutab endast tervikut, kus kõik osad on omavahel sõltuvuses ja mõjutavad üksteist vastastikku. Kõikide seest- või väljastpoolt tulevate kahjulike mõjutuste tõttu organismi igas üksikosas toimuv muutus rikub ühtset korraldust ja see omakorda viib haigusnähtude ilmnemisele teiste kehaosades.

Kes on oma eluteel tervist kimbutama hakanud probleemidega jõudnud nn „risteele“ ja ei oska leida õiget suunda, kuidas kallist vara taastada ja tervena püsida, siis olen ma kogu hinge, teadmiste ja kogemustega valmis teid abistama. Pulssi lugedes, keelt vaadates, kehal kuumi, külmi ja  pinges piirkondi tuvastades on võimalik iga inimese tervislik seisund kindlaks teha.

Keha ei valeta ega varja oma muresid.

Tule julgelt ja  leia tee püsivalt terve tervise juurde!

Sügava lugupidamisega ja missioonitundega

Jüri Kleesmaa

Diagnostika koosneb:

  1. Vaatlus – hinnatakse inimese tervislikku seisundit vaatluse teel.
  2. Küsitlus – saada haiguse tekke kohta infot, analüüsida keha märke, sümptomeid, mida keha edastab.
  • Palpatsioon – keha kompamine, millega hinnata keha erinevate piirkondade olukorda, näiteks hüpokondrium, epigastrium, lihaskõõlused jne.
  • Keele diagnostika
  • Pulsi diagnostika
  • Diagnoosi määramine
  • Vajadusel moksa, laser-moksa, moksa-lamp, moksa-sigarid, moksa-karp, refleksoteraapia jne.
  • Hiina meditsiini taimesegud

Küsimuste korral Jüri telefon 5066357

Back To Top